Dziecko zamknięt w nagrzanym aucie:

29.07.2017 r. Zielona Góra: Nieodpowiedzialna matka zostawiła dwie małe córeczki w nagrzanym samochodzie na parkingu i poszła robić zakupy. Zaalarmowani płaczem dziecka ludzie zadzwonili na nr alarmowy 112, strażacy wezwani na miejsce wybili szybę w pojeździe.


01.08.2017 r. Policjanci kolejny raz odebrali zgłoszenie o dziecku pozostawionym w nagrzanym aucie. Tym razem alarmowy telefon odebrał dyżurny Włocławskiej Policji. Ze zgłoszenia wynikało, że auto zaparkowane jest przed marketem przy ul. Cmentarnej we Włocławku, a w zamkiętym aucie znajduje się chłopic. Po przyjeździe na miejsce mundurowi zastali auto z wybitą szybą. Jak ustalili szybę wybił przechodzień, który zauwarzył spoconego chłopca siedzącego w zamkniętym aucie i postanowił zainterweniować. Po zbadaniu chłopca lekarz przybyłej na miejsce karetki pogotowia stwierdził, że życiu i zdrowiu 9-letniego chłopca nie zagraża niebezpiczeństwo.
Tym razem nie doszło do tragedii. Niestety to nie jest jedyne takie zgłoszenie w tym roku jakie przyjęła Policja. Przyłączamy się do apelu Policji aby w upalne dni nie pozostawiać dzieci i zwierząt w zamknietym samochodzie nawet na chwilę. Pamiętajmy, że pojazd nagrzewa się bardzo szybko do temperatury stanowiącej zagrożenie dla życia i zdrowia. Brak rozsądku może doprowadzić do tragedii.

Pamietajmy, kiedy zobaczymy dziecko w zamkniętym samochodzie w upalny dzień na słońcu, interweniujmy, powiadamiając niezwłocznie odpowiednie służby. Jeżeli sytuacja wymaga natychmiastowej reakcji, nie bójmy się wybić szybę, aby ratować życie lub zdrowie osób przebywających w rozgrzanym aucie.

Źródło: http://www.wloclawek.kujawsko-pomorska.policja.gov.pl; https://www.tvp.info