Pierwszy krok:

03,02,01.... START jest dzień 21 października 2016 roku, godzina 15:00 właśnie w tej chwili ruszamy z ogólnopolskim Portalem Świadek Wypadku.pl, którego głównym założeniem jest i będzie łączenie ze sobą świadków zdarzeń komunikacyjnych z całej Polski.

Zdajemy sobie sprawę, że w ferworze chaosu komunikacyjnego oraz przesytu informacji - wołanie nasze na tym etapie będzie nieme, wiemy jedno - nie spoczniemy dopóki nie dowiecie się o Nas wszyscy. 
Wspólnie z Wami Użytkownicy stworzymy coś, unikatowego w skali kraju - pomagając nie tylko sobie, ale przede wszystkim potrzebującym.

Po wielu przykrych doświadczeniach w swojej pracy z klientami spotykaliśmy się z sytuacjami, gdzie sprawca zdarzenia uciekł z miejsca wypadku, pozostawiając poszkodowanych na pastwę losu. 

Pomimo, umieszczania na facebook-u czy lokalnych gazetach, internecie, drzewach, tablicach informacyjnych informacji, odnośnie poszukiwania świadków, bądź sprawcy zdarzenia. Odzew był znikomy. 

Postanowiliśmy, coś z tym zdobić, wtedy To narodził się pomysł na stworzenie ogólnopolskiego Portalu Świadek Wypadku.Pl, sprawę determinował fakt, że nikt wcześniej nic podobnego nie wymyślił.

Zdawaliśmy sobie sprawę też, że nasza determinacja w sprawnym dotarciu do sprawcy - nie wystarczy by sprawnie wytropić uciekiniera.
A to dlatego, że; jak ktoś kogoś potrąci, powiedzmy w Ustrzykach Dolnych i ucieknie z miejsca wypadku. A przypadkowy Świadek, mieszkający w Świnoujściu - pomimo że widział całą sytuację (ma nawet uwiecznione To, na swoim video-rejestratorze), nie skojarzy z niczym tego faktu, to prawdopodobnie obydwaj panowie przenigdy się nie odnajdą.
I z pozoru prosta sprawa, będzie ślimaczyć się w nieskończoność, poszkodowany będzie tułać się po Sądach celem udowadnia tego, co powinno być oczywiste, a sprawca zdarzenia, będzie triumfować - nieudolność służb.

W głowie kłębiły się nam różnorakie myśli, co robić, by błaganie tych ludzi uczynić słyszalnym, by o każdej niewyjaśnionej i zawiłej tragedii na drodze dowiedziała się cała Polska w możliwie jak najkrótszym czasie. 
A takich tragedii jest wiele, osobiście  znamy kilka takich rodzin - gdzie w wypadku utracili bliskiego, a sprawca po dziś dzień pozostał nie schwytany.
Nie będę tu się rozpisywać, jaką gehennę - te rodziny każdego dnia muszą przechodzić i jak wygląda ich życie, o ile można w ogóle nazwać to życiem.

Oczywiście, odpowiedzią na to jest ogólnopolski Portal Świadek Wypadku.Pl

Wypadki były są i będą, charakteru kierowcy nie zmienimy, nie zniwelujemy tragedii na drodze, nie zlikwidujemy też stresu powstałego na skutek wypadku - ale  wspólnie z Wami Użytkownicy sprawimy byście z nieszczęściem nie pozostali sami.

Ponieważ, za każdym najdrobniejszym wypadkiem, kryje się ludzka tragedia. 

Wspólnie zdziałamy wiele, nie bójcie się pisać, nie bójcie się mówić o tym co widzieliście, to nie wasza wina że zostaliście świadkami, to nie wasza wina, że ktoś zbiegł z miejsca wypadku.

Pomóżmy komukolwiek, poprzez zalogowanie się na Portalu, poprzez najdrobniejszy wpis, gdyż czasami wystarczy mały szczegół, kolor auta, jedna cyferka numeru rejestracyjnego, by połączyć wszystko w całość.

Zatem miejmy oczy dookoła głowy - pomagajmy - ponieważ jutro to my sami, możemy potrzebować pomocy.

Ogólnopolski Portal Świadek Wypadku.Pl, który uczyni Was słyszalnym i widzialnym o każdej porze dnia i nocy, został stworzony specjalnie dla Was użytkownicy z dumą oddajemy go w wasze ręce.

Po licznych spotkaniach z funkcjonariuszami publicznymi, poszkodowanymi oraz rodzinami, którzy w wypadku stracili kogoś bliskiego, uznaliśmy że warto ten nasz pomysł wcielić w życie i zaszczepić nim każdego polaka.

Portal Świadek Wypadku, to twoje koło ratunkowe - swoista kamizelka odblaskowa, która czyni Was widocznym.

Zatem do dzieła - po wspólny sukces, jesteśmy z Wami i dla Was.